Прес-реліз

МІФИ ТА ПРАВДА РАК

онкотераностика

1. Вживання цукру стимулює прогресію раку? (ні)

Хоча дослідження показали, що ракові клітини споживають більше глюкози, ніж нормальні клітини, ніякі дослідження не показали, що вживання цукру сприяє прогресії раку, або що припинення вживання цукру допоможе зменшити пухлину. Однак дієта з високим вмістом цукру може сприяти надмірному збільшенню ваги, а ожиріння пов'язане з підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку.

https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/obesity/obesity-fact-sheet

2. Позитивне або негативне ставлення до раку визначає ризик його виникнення або ймовірне одужання? (ні)

На сьогоднішній день немає переконливих наукових даних, які б пов'язували «ставлення» людини до ризику розвитку або смерті від раку. Якщо у людини рак, то це нормально - відчувати смуток, злість або розчарування, а іноді - позитив чи оптимізм. Люди з позитивним настроєм можуть з більшою ймовірністю підтримувати соціальні зв'язки і залишатися активними, а фізична активність і емоційна підтримка допомагають впоратися з раком.

https://www.cancer.gov/about-cancer/coping/feelings/stress-fact-sheet

3. Чи може хірургічне втручання або біопсія пухлини привести до поширення раку в організмі? (ні)

Імовірність того, що операція призведе до поширення раку на інші частини тіла, вкрай мала. Дотримуючись стандартних процедур, хірурги використовують спеціальні методи і роблять безліч кроків для запобігання поширенню ракових клітин під час біопсії або операції з видалення пухлин. Наприклад, якщо хірурги повинні видалити тканини з більш ніж однієї області тіла, вони використовують різні хірургічні інструменти (стерильні) для кожної області.

https://www.cancer.gov/types/metastatic-cancer

4. Мобільні телефони викликають рак? (ні)

Рак викликають генетичнні мутації, а мобільні телефони випромінюють низькочастотну енергію, яка не пошкоджує гени. Для отримання додаткової інформації див.

https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/radiation/cell-phones-fact-sheet


Будет интересно почитать: Профилактика онкологических заболеваний


5. Лінії електропередач викликають рак? (ні)

Лінії електропередач випромінюють як електричну, так і магнітну енергію. Електрична енергія, яку випромінюють лінії електропередач, легко екранується чи послаблюється стінами та іншими об'єктами. Магнітна енергія, що випускається даними лініями, є низькочастотною формою випромінювання, яка не пошкоджує гени.

https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/radiation/electromagnetic-fields-fact-sheet

6. Не існує рослинних продуктів, які лікують рак? (так)

Хоча деякі дослідження припускають, що альтернативні або додаткові методи лікування, включаючи деякі трави, можуть допомогти пацієнтам справитися з побічними ефектами лікування раку, не було доведено, що певні рослинні продукти ефективні для лікування раку. Фактично, деякі продукти рослинного походження можуть бути навіть шкідливими, якщо їх вживати під час хіміотерапії або променевої терапії, тому що вони можуть знизити ефективність даних методів лікування. Хворі повинні радитися зі своїм лікарем про використання будь-яких додаткових і альтернативних лікарських засобах, включаючи вітаміни і рослинні добавки.

https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/cam

7. Якщо ні у кого в моїй родині не було раку, чи означає це, що я поза ризиком? (ні)

Більшість видів раку викликані генетичними змінами, які відбуваються протягом усього життя людини в результаті природного старіння і впливу факторів навколишнього середовища, таких як тютюновий дим, хімічні речовини і т.п.. Інші фактори, такі як харчування, також можуть впливати ризик розвитку раку.

https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention

 

8. Антиперспіранти або дезодоранти викликають рак молочної залози?і)

Дослідження, які проведені на сьогоднішній день, не знайшли доказів, що пов'язують хімічні речовини, які зазвичай зустрічаються в антиперспірантах та дезодорантах, зі злоякісними змінами в тканині молочної залози.

https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths/antiperspirants-fact-sheet


Будет интересно почитать: Что такое рак?


9. Стільникові телефони, комп'ютери та мікрохвильові печі викликають рак через радіацію (ні)

Мобільні телефони, комп'ютери та мікрохвильові печі використовують тільки низькочастотні радіохвилі, які не ушкоджують ваші гени і не викликають рак. Багато людей не знають, що насправді навколо нас багато фонового випромінювання, і жодне з них не викликає рак. Люди повинні бути обережні в певних місцях з високою радіацією, наприклад, в рентгенівських кабінетах або на певних промислових об'єктах. Ці райони зазвичай обмежені і позначені знаками «радіоактивної небезпеки».

https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths

10. Фарба для волосся збільшує ризик розвитку раку? (ні)

Немає переконливих наукових доказів того, що використання фарби для волосся збільшує ризик розвитку раку. Однак деякі дослідження показують, що перукарі, які регулярно контактують з великою кількістю фарби для волосся та іншими хімічними речовинами, можуть мати підвищений ризик розвитку раку сечового міхура.

https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/myths/hair-dyes-fact-sheet


Будет интересно почитать: Часто задаваемые вопросы

Підбірка